trh
02 اسفند 1401 - 11:40

رویکرد جدید قوه قضاییه در هوشمندسازی و شفاف سازی

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور: با وجود تحریم ها با تلاش دانشمندان و مدیران قوه قضاییع در هیچ پرونده ای حتی یک تاخیر هم نداشتیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، عباس مسجدی صبح امروز در مراسم افتتاح ساختمان جدید پزشکی قانونی گلستان اظهار کرد: رویکرد جدید قوه قضاییه هوشمندسازی، شفاف‌سازی کارآمدسازی است .

وی ادامه داد: خدمت صادقانه بی‌منت به مردم هدف سازمان پزشکی قانونی است.

رییس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به تحریم‌های دشمن برای خدمات پزشکی و‌ علمی، خاطرنشان کرد: با وجود تمام تحریم‌ها با تلاش دانشمندان و حمایت‌های مدیران قوه قضاییه در‌هیچ پرونده‌ای حتی یک تاخیر هم نداشتیم.

مسجدی بیان کرد: ۴۶۵ مرکز پزشکی قانونی در‌کشور‌ فعال هستند که به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند که ۵۱ درصد ملکی است و ۵۰ درصد این ساختمان‌های ملکی نیازمند نوسازی است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده در استان‌ها ۵۰ پروژه ملی و استانی را به مناسبت دهه فجر افتتاح خواهیم کرد که گلستان اولین استان است.

رییس سازمان پزشکی قانونی تصریح کرد: ۹۲ میلیارد تومان برای این پروژه‌ها هزینه شده که ۷ هزار و ۸۰۰ متر مربع مساحت دارد.

مسجدی بیان کرد: امروز ظرفیت خیران را فراهم کردیم که پروژه‌های مختلفی را به اجرا بگذاریم.

وی اضافه کرد: تمام پزشکان در تمام مقاطع دوره‌ای را در سازمان پزشکی قانونی می‌گذرانند و یک اقدامی را انجام می‌دهیم که پزشکان بجای آموزش ب‌ر مغز واقعی فضای مصنوعی جراحی مغز را انجام خواهیم داد که مشکلی در قصور پزشکی هم ایجاد نشود.

رییس سازمان پزشکی قانونی تصریح‌کرد: پزشکی قانونی ایران در صدر علمی جهان قرار دارد.

مسجدی گفت: در پرونده‌های مختلف حادثه هواپیمای اوکراینی، حادثه مهسا امینی، حوادث طبیعی مختلف هر زمانی که پزشکی قانونی اظهار نظر کرد هیچ فردی نتوانست نقصی در اظهار نظر پزشکی قانونی وارد کند.

وی افزود: عمده محصولات ما خارجی است و تحریم‌ها و رشد قیمت‌ها مشکل ایجاد می‌کند اما به اطف پروردگار طی پنج سال آینده سازمان از نظر تجهیزات با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان کاملا خودکفا خواهد شد.

رییس سازمان پزشکی قانونی تصریح کرد: از ظرفیت تکنولوژی استفاده کردیم و بیش از ۶ هزار پرونده کمیسیون پزشکی در زمان کرونا به صورت الکترونیکی و استفاده از فضای مجازی انجام شد.

انتهای پیام/۸۳۰۰۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1047669