trh
23 اسفند 1401 - 15:14

ائمه جمعه منادیان تبیین انقلاب اسلامی هستند

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه وحدت رمز پیروزی ملت ایران است، گفت: ائمه جمعه منادیان تبیین انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر مرکز اسلامی و مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمانشاه که با حضور ائمه جمعه استان کرمانشاه در محل حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد ازوحدت به عنوان رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران یاد کرد.

وی با اشاره به سیره پیامبر اسلام (ص)، افزود: مهترین الگوی همه ما پیامبر اسلام (ص) است و باید همه ما به حضرت ایشان تأسی جسته و برنامه‌های خود را متناسب با دستورات آن حضرت اجرا کنیم.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: ما با داشتن سرمایه‌های بزرگ معنوی در دنیا سرآمد هستیم و باید این سرمایه‌ها را خوب بشناسیم و به رخ بکشیم.

علما بیان کرد: قرآن کریم و متعاقب آن همه بزرگان شیعه و سنی به ما یاد داده‌اند که رمز بقای مسلمان در جامعه جهانی حفظ وحدت است و می‌بینیم امام راحل (ره) همواره بر وحدت تاکید داشت و با همین وحدت بود که استکبار جهانی را به زانو درآورد چون این وحدت منبعث از قدرت اسلام است که باید همه ما امامان جمعه این قدرت و سرمایه را تبیین کنیم.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) تجربه داشت و انقلاب اسلامی را مانند طفلی پرورش داد تا صدمه نبیند، ما هم باید این درخت تنومند انقلاب را یاری کنیم و گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم.

امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان کرد: بیاییم همه ما به اسلام و مسلمین خدمت کنیم تا خدا پاسخ دهد زیرا رمز موفقیت و سربلندی امامان جمعه همین خدمت بی منت به مردم است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1092583