trh
13 اسفند 1401 - 11:45

تحویل ۳۶۰و احد مسکونی به مددجویان کمیته امداد چهارمحال و بختیاری

شهرکرد_ مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری گفت: در روز ۱۴ اسفند بالغ بر ۲۳ هزار مسکن تحویل نیازمندان و محرومین کشور خواهد شد که سهم چهارمحال و بختیاری بالغ بر ۳۶۰ واحد خواهد بود.

جاسم محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: همه تلاش ما در مجموعه امداد این است که شرایطی فراهم شود که هیچ خانواده محرومی که بتواند یا بخواهد تحت پوشش کمیته امداد قرار گیرد نباشد.

وی تصریح کرد: تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، تورم و سایر موضوعات اقتصادی سبب می‌شود که کمیته امداد نتواند به آن طرح‌ها و برنامه‌های که در حوزه توانمندسازی است به صورت صد درصد برسد.

محمدی با بیان اینکه تا بهمن ماه سال جاری بالغ بر ۸ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی در سطح استان توسط کمیته امداد ایجاد شده است عنوان کرد: یک حرکت خوبی که امسال در کنار معلولین و نیازمندان تحت پوشش در حوزه اشتغال اتفاق افتاد که با دستور دولت و مصوبه مجلس بود، برای نیازمندان غیر تحت حمایت آن‌هایی که یارانه سطح پایین را دریافت می‌کنند، بتوان شرایط اشتغال را فراهم کرد.

وی تاکید کرد: همه تلاش ما این است که تا پایان سال به عدد ۱۰ هزار فرصت شغلی در سطح استان چهارمحال و بختیاری در مجموعه امداد برسیم.

محمدی با اشاره به اینکه وقتی صحبت از اشتغال در کمیته امداد می‌شود منظور ما اشتغال خرد و مشاغل خانگی است تصریح کرد :۵۰ درصد از سرپرستان خانواده ما را زنان تشکیل می‌دهند، از لحاظ تعالیم دینی مهم‌ترین موضوع زن و خانواده موضوع فرزند پروری است و تلاش ما در امداد این است که زن و سرپرست خانواده از محیط خانواده جدا نشود و در کنار فرزند پروری بتواند یک درآمد با ثباتی هم برای خانواده ایجاد کند.

مدیر کل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری گفت: امروز باید با افتخار اعلام کنیم که علی رغم همه مشکلاتی که در سطح استان بوده چیزی بالغ بر هزار خانواده در طول یازده ماه گذشته به خودکفایی و توانمند سازی رسیده‌اند و از چرخه حمایتی مجموعه امداد خارج شدند که این مسیر توانمند سازی و خودکفایی به عنوان صدر برنامه‌های امداد تلقی می‌شود.

محمدی اظهار کرد: امروز مسکن یکی از مشکلات جدی همه خانواده‌هاست، لازم است بخش اعظمی از مشکلات و معضلاتی که خانواده‌های تحت پوشش دارند هرچه سریع‌تر حل و فصل کنیم.

وی تشریح کرد: اگر یک سرپناه مناسب برای این خانواده‌ها ایجاد شود مسلماً ما را در مسیر توانمندسازی بسیار کمک خواهد کرد.

محمدی یادآور شد: اعداد و ارقام ساخت مسکن امروز بسیار بالاست و علی رغم همه مشکلاتی که در بحث ساخت مسکن وجود دارد، با کمک نظام و اعتبارات امداد و همچنین خیرین، توفیقات خوبی در بحث مسکن ایجاد شده است.

وی اذعان داشت: در روز ۱۴ اسفند بالغ بر ۲۳ هزار مسکن تقدیم نیازمندان و محرومین کشور خواهد شد که سهم این استان چیزی بالغ بر ۳۶۰ واحد خواهد بود.

محمدی با اشاره به اینکه مسیر ما در مجموعه امداد خدمت رسانی در حوزه مسکن نیز هست گفت: کمیته امداد در حوزه فرهنگی و در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب و ترویج فرهنگ‌های ناب اسلامی قدم بر می‌دارد.

وی خاطر نشان کرد: کارهای زیارتی، گسترش فرهنگ اسلام و گسترش فرهنگ نیکوکاری ایثار و شهادت در سطر برنامه‌های فرهنگی ما قرار گرفته است.

محمدی بیان داشت: در مجموعه امداد در خدمت بیش از ۴۳ هزار خانواده هستیم که به لحاظ جمیعتی چیزی بالغ بر ۱۱ درصد از جمعیت استان چهارمحال و بختیاری امروز از خدمات ما در مجموعه امداد استفاده می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1071393