trh
18 بهمن 1401 - 20:51

دبیر جدید شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی مشخص شد

براساس گزارشات، در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی با رای اکثریت اعضا، سید محمد امین آقامیری به عنوان دبیر مرکز ملی فضای مجازی جایگزین سید ابو الحسن فیروزآبادی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس گزارشات بدست آمده، در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی با رای اکثریت اعضا، «سید محمد امین آقامیری» به عنوان دبیر مرکز ملی فضای مجازی جایگزین «سید ابو الحسن فیروزآبادی» شده است. 

سید ابوالحسن فیروزآبادی از شهریورماه 1394 با حکم حسن روحانی، رئیس جمهور وقت، عهده دار این مسوولیت بود و طی روزهای گذشته با طرح موضوع انتخاب دبیر جدید شورا از این سمت استعفا داده بود.

آقامیری 37 ساله دارای مدرک دکتری مدیریت، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی MBA و کارشناسی مهندسی برق هر سه از دانشگاه صنعتی شریف است. از جمله سوابق او علاوه بر فعالیت در بخش خصوصی، می توان به معاونت فناوری و نوآوری وزرات ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اشاره کرد.

رئیس پژوهشکده فناوری‌های راهبردی شهید رضایی، رییس هیات‌مدیره شرکت پیشران الکتریک شریف، عضو هیات‌مدیره شرکت فن گستران خودروی توسن، نائب‌رئیس هیات‌مدیره شرکت اندیشه گستر مبین و مشاور قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان ازجمله مهم‌ترین مسوولیت‌های وی در چند سال گذشته بوده است.

این دومین انتصاب جوانان در این مسئولیت از ابتدای تشکیل شورا است و پیش از این مهدی اخوان در سال 91 با 34 سال سن در این مسئولیت قرار گرفته بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1026209