trh
18 بهمن 1401 - 18:11

تخصیص ۳۰‌ میلیارد تومان اعتبار برای احیای صنعت لرستان + تصاویر

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر چندین طرح صنعتی و عمرانی ‌‌با حضور استاندار لرستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در بروجرد بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبروجرد، فرهاد زیویار استاندار لرستان در ادامه سفرهای استانی خود در دهه مبارک فجر امروز به‌همراه جمعی از مدیران ستادی و مسئولان استانی خود به بروجرد سفر کرد و با حضور در جمع صمیمی و مردم مهمان‌نواز این شهرستان ضمن در جریان قرار گرفتن مسائل و مشکلات مردم چندین طرح صنعتی و عمرانی را در این شهرستان افتتاح و کلنگ‌زنی کرد. 

تخصیص 30‌ میلیارد تومان اعتبار برای احیای صنعت لرستان

فرهاد زیویار استاندار لرستان در آیین افتتاح مدرسه 6 کلاسه روستای برکت آباد با اشاره به اینکه 300 میلیارد تومان اعتبار برای احیای صنعت لرستان تخصیص داده شده است، اظهار داشت: شهرستان بروجرد استعداد بالایی در صنعت دارد و دولت سیزدهم نیز خدمات خوبی برای احیای صنایع انجام داده است. 

وی با بیان اینکه از اقدامات خوب دولت برای احیای صنایع و رونق تولید و اشتغال در شهرستان بروجرد افزایش خط اعتباری تسهیلات نساجی بروجرد به میزان 200 میلیارد تومان بوده است، افزود: احیای کارخانه خودرو سازی با عنوان فردا موتور با تولید 30 هزار خودرو در سال و اختصاص اعتبار 250 میلیاردی برای شرکت سیلیکون متال از اقدامات دولت در شهرستان بروجرد است. 

زیویار با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در شهر اشترینان تصویب شده است، عنوان کرد: نهایت تلاش خود را برای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در مناطق ویژه اقتصادی به کار می گیریم. 

استاندار لرستان با بیان اینکه امروز در شهرستان بروجرد پروژه های خوبی در بخش تولید و اشتغال افتتاح شد، تصریح کرد: دیدار مستقیم و رو در رو با مردم از نعمت های دولت سیزدهم است و همواره در میان مردم خواهیم بود. 

کلنگ احداث فاز دوم کارخانه تولید لوازم خانگی صبا ظرف آسیا به زمین زده شد

بهمن جعفری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در آیین کلنگ زنی این طرح با بیان اینکه واحد مربوطه لوازم خانگی برقی تولید می کند، اظهار داشت: فاز دوم این واحد با سرمایه گذاری 60 میلیارد تومان و اشتغالزایی 50 نفر پیش بینی شده که ظرف 24 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. 

وی با اشاره به نیاز 90 میلیارد تومانی تولید لوازم خانگی صبا ظرف آسیا در فاز دوم، افزود: در طرح توسعه این واحد با 120 میلیارد تومان اعتبار برای 200 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

بهره برداری از سه طرح صنعتی با اعتبار 68 میلیارد تومان

محمد اصل مرزی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد با بیان اینکه این طرح‌‎ها شامل ظروف تفلون با ظرفیت تولید سالانه 300 تن، کارخانه مخازن حجیم با ظرفیت تولید سه هزار تن و کارخانه تولید قطعات پلاستیکی بدنه موتور با ظرفیت تولید 459 تن در سال است، اظهار داشت: برای بهره برداری از این پروژه‎‌ها بیش از 68 میلیارد تومان سرمایه‎ گذاری شده و برای 63 نفر نیز ایجاد اشتغال صورت گرفته است. 

اصل مرزی بیان کرد: در حال حاضر حجم سرمایه گذاری ثابت در واحدهای صنعتی این شهرستان به 200 هزار و 460 میلیارد ریال افزایش یافته است. 

افتتاح هفت طرح عمرانی شرکت آب و فاضلاب

حبیب اله حدادی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بروجرد در آیین افتتاح این طرح‌ها با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح‌ها 15 روستای این شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شده اند، اظهار داشت: برای اجرای این طرح‌ها در مجموع 30 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. 

حدادی با بیان اینکه خط انتقال شبکه آبرسانی به این روستاها 17 کیلومتر است، افزود:  برای این طرح ها 6 حلقه چاه و احداث سه مخزن به حجم هزار و 200 متر مکعبی حفر و تجهیز شده است. 

وی با اشاره به اینکه اکنون تعداد مشترکان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب این شهرستان 145 هزار مشترک شهری و روستایی است، عنوان کرد: 75 درصد آب شرب شهرستان از چاه‌ های آب تامین می شود. 

افتتاح مدرسه 6 کلاسه روستای برکت آباد بروجرد

یونس بهاروند ایران نیا مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان در آیین افتتاح مدرسه 6 کلاسه روستای برکت آباد بروجرد با بیان اینکه امسال 6 واحد اموزشی در فروردین ماه بهره برداری می شود، اظهار داشت: همچنین 16 واحد آموزشی در هفته دولت و 18 پروژه در مهرماه به بهره برداری خواهد رسید. 

وی با بیان اینکه در دهه فجر 29 پروژه با 231 کلاس تحویل آموزش و پرورش استان شد، افزود: 87 پروژه با 510 کلاس درس نیز در دست اجراست. 

بهاروند ایران نیا با اشاره به در دست اجرا بودن طرح های دیگری مانند طرح شهید پناهی که جایگزین کردن مدارس کانکسی است، عنوان کرد: در این طرح لرستان با 165 مورد بیشترین پروژه را به خود اختصاص داده است. 

وی با بیان اینکه از این تعداد 42 پروژه در دست اقدام است، تصریح کرد: 35 مورد هم در حال مناقصه داریم که تا مهر سال آینده تکمیل می شوند. 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان با اشاره به اینکه برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس استان نیز 40 میلیارد تومان اختصاص داده شده است، بیان کرد: 126 میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات و کارهای باقیمانده از سیل سال 98 تقاضا شده که در صورت تخصیص بخشی از برنامه ها اجرا می شود. 

افتتاح واحد تولیدی ظروف تفلون اسبیکو

امروز همچنین با حضور استاندار لرستان واحد تولیدی ظروف تفلون اسبیکو به بهره برداری رسید. بنابر اظهارات کارشناسان، این واحد انواع ظروف نچسب آشپزی را تولید می کند که سالانه 400 تن ظروف تفلون آشپزخانه، 300 تن ورق آلومینیومی غیر آلیاژی و 300 تن ورق آلومینیوم آلیاژی را نیز تولید خواهد کرد. 

برای این واحد تولیدی بیش از بر 485 میلیون ریال هزینه شده و برای 30 نفر نیز ایجاد اشتغال کرده است. 

بهره‌برداری از پروژه مخازن تحت فشار پمپ آب

بهره برداری از پروژه مخازن تحت فشار پمپ آب از طرح های دیگر بروجرد بود که با حضور استاندار لرستان بهره برداری شد. این طرح ظرفیت تولید سالانه سه هزار تن در سال را دارد و برای اجرای آن 35 هزار میلیون ریال هزینه شده و برای 23 نفر نیز ایجاد اشتغال کرده است.

انتهای پیام/641/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025601