trh
18 بهمن 1401 - 23:06

افتتاح ۵۸ طرح با اعتبار بیش از ۱۰۳ میلیارد تومان در شهرستان همدان

فرماندار همدان از افتتاح ۵۸ طرح در سطح شهرستان همدان با اعتبار ۱۰۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم مسلم مخفی در هفتمین روز از دهه فجر در تور رسانه‌ای فرمانداری همدان که تا بعد از ظهر امروز ادامه داشت، گفت: از مجموع 58 پروژه فوق 47 طرح بهسازی جاده‌ای، 7 طرح به بخش کشاورزی اختصاص داشت که شامل 2 واحد گلخانه، 3 واحد پرورش دام و 2 واحد تولیدی است.

وی افزود: با توجه به تعهد افزایش سالیانه 100 هکتار گلخانه در استان همدان، امسال در سطح شهرستان 10 هکتار به ظرفیت گلخانه‌های استان همدان افزوده شده که به دلیل شرایط آب در همدان درصدد توسعه بیشتر این صنعت هستیم.

مخفی تاکید کرد: مجموع اعتبارات بخش کشاورزی در این 7 طرح حدود 29 میلیارد تومان است.

فرماندار همدان همچنین با اشاره به اینکه 42 میلیارد و 800 میلیون تومان برای بهسازی جاده‌ای در 47 طرح این شهرستان اعتبار هزینه شده است، عنوان کرد: در مجموع طرح‌های بهسازی شهرستان 15 میلیارد و 300 میلیون تن قیر دولتی و رایگان استفاده شده است.

مخفی با اشاره به اینکه در بخش راه امروز 3 پروژه راه روستای تکمه داش، محور روستای احمد آباد- اوش تپه و 10 کیلومتر روکش آسفالت جاده‌های شریانی در سطح شهرستان با صرف 26 میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید، افزود: بیشترین طرح‌های راهسازی در این پروژه‌ها شامل عملیات بازگشایی معابر، زیرسازی،آسفالت و جدول‌گذاری انجام شده است.

وی به افتتاح یک واحد دانش‌بنیان در تولید حشرات دفع آفات گیاهی نیز عنوان کرد: این طرح با اعتبار 6 میلیارد تومانی و دریافت تسهیلات 500 میلیون تومانی از صندوق کارآفرینی امید افتتاح شد که محصولات آن را بسیاری از کشورها خریدار هستند و تولیدات این مرکز به نوبه خود در ایران رقیب ندارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1026372